HUDBA NEJEN V BARVĚ

HUDBA NEJEN V BARVĚ 1 Ve středu 28. 2. 2024 byla v přísálí ZUŠ slavnostně zahájena výstava žáků Kateřiny Kopečkové s názvem HUDBA NEJEN V BARVĚ. Všechny co nejsrdečněji zveme na její zhlédnutí.

Celá výstava je věnována hudbě. Je to téma, kterému jsme se věnovali téměř celý rok. Na jaře roku 2023 začali vznikat první práce s touto tématikou, a to velkoformátové kresby a malby hudebních nástrojů obrostlé květinami. Na ně jsme navázali naopak jednobarevnými hudebními nástroji, které vznikly vrstvením kartonů na sebe, na výstavě tak můžete vidět nejrůznější kartonové strunné nástroje. Mimo ně i dva 3D modely, a to bicí soupravu a piano. Dále se žáci věnovali detailu strunných nástrojů, kdy si vyzkoušeli různé výtvarné techniky, jako kresbu tužkou, malbu vodovými barvami, pastelkami či pastely. Loňský školní rok jsme zakončili černobílými malbami portrétů našich hudebních skladatelů „v čele“ s Bedřichem Smetanou, který v letošním roce 2024 slaví významné výročí, a to 200 let od narození. Rok 2024 je také označován jako rok české hudby.

Novým školním rokem jsme na téma hudba navázali. Mladší žáci vytvářeli hudebníky pochodové kapely, kdy každý namaloval jednoho hudebníka, po jejich seskupení vznikla více než třicetičlenná kapela. Starší žáci vytvářeli přebal na gramofonovou desku, každý si vybrali svého oblíbeného interpreta a snažili se na základě názvu některé jeho písně vytvořit jakoukoliv výtvarnou technikou přebal, který následně doplnili o samotnou gramofonovou desku s portrétem interpreta. Nakonec jsme se dostali až do říše zvířat mezi zpěvné ptáky. Na výstavě můžete vidět jak malby zpěvných ptáků, tak i černobílé grafiky nebo ptačí keř od nejmladších žáků.

Práce, které na výstavě uvidíte, vytvořili žáci ve věku od 6 do 18 let.

Vytvořeno: 1. 3. 2024
Poslední aktualizace: 1. 3. 2024 10:19