HERALDICKÁ ZVÍŘATA OČIMA DĚTÍ

Kateřina Bendová Žákyně Kateřina Bendová (ze třídy Kateřiny Kopečkové) byla odbornou porotou vybrána mezi oceněné ve 3. věkové kategorii soutěže HERALDICKÁ ZVÍŘATA OČIMA DĚTÍ, která proběhla ve spolupráci Zoologické zahrady hl. m. Prahy a hnutí Na vlastních nohou – Stonožka.

Slavnostní vernisáž výstavy proběhla 26. října 2019 v Galerii Gočárovy domy v Zoologické zahradě hl. m. Prahy. Součástí vernisáže bylo předání cen vítězům, a to za přítomnosti pražského arcibiskupa Mons. Dominika Duky OP, zakladatelky hnutí Na vlastních nohou – Stonožka paní Běly Gran Jensen, ředitele Zoo Praha Mgr. Miroslava Bobka a dalších hostů.

Z 2243 prací, které přišly z více než 80 škol, porota vybrala zhruba 140 děl, které jsou součástí výstavy. Z naší školy se na výstavu probojovaly ještě obrázky žáků ze třídy Marie Červenkové: Petra Čapka (11 let), Valentýny Fouskové (11 let), Denisy Bůchové (14 let) a Sofie Cenkové (11 let), ze třídy Vlasty Jiravové: obrázek Alenky Borecké (8 let) a ze třídy Kateřiny Kopečkové: práce Kristýny Suché (18 let) a Emmy Ludínové (14 let). Vzhledem k počtu děl, která se do soutěže zařadila, je 8 vystavených děl (včetně jednoho vítězného) opravdu velký úspěch. Výstava v Galerii Gočárovy domy potrvá zhruba do poloviny března 2020.

Autorka vystavené práce Sofie Cenková byla pozvána na 9. slavnostní mši svatou, kterou pořádá Arcibiskupství pražské a hnutí Na vlastních nohou – Stonožka v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěch dne 6. prosince 2019. Na mši byla pozvána i paní učitelka Vlasta Jiravová za dlouhodobou a obětavou spolupráci s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka.

Vytvořeno: 17. 11. 2019
Poslední aktualizace: 27. 11. 2019 9:32